Якщо ви збираєтесь у мандрівку у холодну пору року, подбайте про наявність усіх необхідних речей, адже довге перебування у диких умовах у холод може призвести до переохолодження або ж гірших наслідків, тому з цим не варто жартувати. Звичайно, ви візьмете із собою теплий спальник, надійний намет, хороший килимок та багато теплих речей, проте, не менш важливими є такі речі як теплі устілки у взуття, рятувальна ковдра, та грілка.
Саме так, туристична грілка - це саме та річ, яка врятує вас від переохолодження. На теперішній час існує багато видів грілок, але основними вважаються ці три види: каталітична, хімічна та соляна грілки. Кожен із видів має свої переваги та недоліки і вам доведеться самостійно обрати найбільш підходящий варіант для вашої подорожі.
Якщо коротко описати кожен вид, то можна сказати, що соляна грілка являє собою невеликий резервуар довільної форми (зараз почали з’являтись соляні грілки у вигляді сердечка, чи сніжинки, більш як сувенірні варіанти), в середині якого знаходиться соляний розчин. Для того, щоб соляна грілка почала гріти, вам необхідно витиснути металеву пластинку (яка знаходиться всередині резервуара і виглядає як монета), розпочнеться реакція, соляний розчин затвердіє (кристалізується), нагріється до певної температури (у кожного виробника по-різному, орієнтовно 50 градусів і вище) і буде гріти впродовж певного часу (знову ж таки залежно від виробника, але як правило починаючи від 30 хв і більше). Величезний плюс у тому, що соляною грілкою можна користуватись до 500 разів, для цього її потрібно на декілька хв кинути у гарячу воду у перекип’ятити.
Хімічна грілка діє за методом усім відомого гірчичника, тільки єдине що, її не потрібно мочити, достатньо просто розгерметизувати (відкрити упаковку) і при контакті із повітрям вона почне нагріватись і грітиме впродовж декількох годин. Хімічну грілку не рекомендується використовувати при безпосередньому контакті із тілом, а стелити, наприклад на устілку взуття або ж тримати просто у рукавицях.
Каталітична грілка безумовно дає найдовготриваліший ефект, є багаторазовою, але, разом із тим, найдорожчою серед усіх можливих варіантів. Корпус такої грілки, як правило металевий, заправляється вона очищеним бензином, її можна запросто покласти у спальний мішок, не боячись підпалу і нагріти весь спальник і вас разом із тим. Каталітична грілка - це є резервуар із ватою всередині, насадкою із сітчастим патроном і кришечки для вентиляції із невеликими отворами. Принцип роботи каталітичної грілки побудований на виділенні тепла при окисленні парів бензину в присутності каталізатора. Ціна на таку туристичну грілку в порядку від 800 гривень і вище.
Придбати будь-яку із видів туристичних грілок можна у нашому фірмовому магазині Terra Incognita, які знаходяться у місті Львів, Київ та Одеса. Ціна абсолютно різноманітна, залежно від типу, найдешевшими будуть хімічні грілки, найдорожчими - каталітичні. Обирати вам.
Вдалої вам покупки і яскравих пригод!
Terra Incognita - спорядження для яскравих пригод!